Як красиво посадити квіти

Давайте забудемо всі традиційні методи висадки квітів та поспостерігаємо за роботами професіоналів.

Будь-яка виставка садового дизайну дарує хоча б одну нестандартну і водночас геніальну ідею.

І не дивно, адже там репрезентують свої ідеї ті, хто витратив на вирощування роки і знає про рослини все і навіть більше)))

ПРАВИЛА КВІТНИКА
Найлегше зробити красивим маленький двір: кілька колоритних міксів з елементами, що повторюються - і готове. Такі квітники повинні створюватися за всіма правилами, щоб весь теплий сезон тішити погляд.

Сади з більшою територією облаштувати складніше, але вони надають більше можливостей: садівник може неквапливо «чарувати» над якоюсь квітковою композицією з року в рік, поступово вдосконалюючи її.

На великій відстані дрібні недоліки і брак досвіду не такі помітні... Експериментатор не повинен дотримуватися традиції, більше того, вільний створити свій неповторний стиль.

Сьогодні я представляю добірку з инета про те, як можна красиво та в сучасному стилі оформити квітники вашого саду.

ВИСАДКА КУРТИНАМИ

Куртина – це ущільнене висадження квітів одного виду, сорту та кольору. Такий спосіб вирощування максимально розкриває красу листя та (або) квітів особливо, якщо вони невеликого розміру.

Велика кількість особин, зібраних на одному маленькому клаптику землі утворюють пишний кущ. Але кожна куртина має певні межі, вийшовши за які, вона відразу втрачає свою привабливість, трансформуючись у зарості. 

Гарною будь-яка куртина залишатиметься доти, доки дотримуються певні пропорції між її висотою і діаметром.


Так, прямостоячі рослини красиво виглядають сімейкою, де діаметр посадки менше висоти рослини хоча б утричі. Такі акценти краще розставляти на тлі ґрунтопокривних рослин або газону.


Ефектні куртини-мітелки виходять із злаків, ірисів та подібних до них.

Згодом така куртина розростеться і трансформується в кулясту.

КВІТИ НА ГАЗОНІ

Зелене тло акуратно постриженої трави ідеальне для розкриття декоративності будь-якої рослини: чи то дерево, кущ або квітка. Тут важливо правильно зробити презентацію.

У попередньому розділі ви вже бачили фото куртин рожевих тюльпанів на тлі газону. Зверніть увагу, що саме багаторазове повторення одного і того ж сорту та кольору зробило невелику квітку настільки помітною на досить великій території.

Примітний спосіб висадки - в траншею. Цибулини в неї закладають з осені, навесні після відцвітання рослини викопують і відправляють дозрівати в ящики, а на це місце садять однорічни квіти.

А що робити, якщо квіти не лише менші, а й набагато нижчі?


Все маленьке виглядає ефектніше у великих масивах. В даному випадку – це смуги із квітів, що ділять газон на секції. Так можна скоригувати пропорції газону: витягнути (розташувати смуги вздовж) або укоротити (смуги упоперек) його. Прийом для дизайну не новий, але щодо квітів на газоні з'явився порівняно недавно.


Прямі смуги зручно стригти газонокосаркою. Квіти висаджують у газонне покриття. Коли повністю відцвітуть і в'януть - просто зістригають.


На дуже великому просторі перервати монотонність трав'яного покриття можна за допомогою великих елементів. Наприклад, влаштувати клумби із високорослих кольорів. На фото вище представлені квітники правильної прямокутної форми. Кожен із них заселений каннами одного сорту та кольору.

Тюльпаны в обрамлении бордюра из незабудок

ВЕСНЯНИЙ КВІТНИК
Клумби з первоцвітів закладають ще з осені, а у травні вони радують нас пишним цвітінням. Однак, настане момент, коли тюльпани відцвітуть і залишиться надземна частина, що в'яне.

Щоб замаскувати цю непривабливу картину до первоцвітів підсаджують рослини-компаньйони, що маскують усі недоліки. Список таких рослин можна переглянути у статті ВЕСНЯНИЙ КВІТНИК.

БОРДЮР З КВІТІВ

Квітковими бордюрами прикрашають краї доріжки, обрамляють газони або контури клумб (див. фото вище). Цей прийом старий як світ, але чудово вписується в концепцію сучасного дизайну саду.


На фото представлений бордюр з лаванды. Квітка ця чудова тим, що починає пахнути при кожному дотику з ногами під час прогулянки по доріжці.


Братки, здатні цвісти все літо, чим не прикраса газону!


Серед моїх знайомих садівників багато колекціонерів лілейників . Відмінна ідея для протяжного квітника – висадити бордюр зі своїх "скарбів". Декоративним він буде з травня і до середини осені, і все завдяки пишному листю, а коли зацвіте...

КВІТНИК МІЖ КАМЕНЯМИ

Розмістити на ділянці альпійську гірку або рокарій не завжди є можливим. Ці елементи можуть просто не вписуватися в концепцію саду або зажадають багато догляду.

Куди простіше озеленити доріжку, бруковану камінням або заселити посухостійкими рослинами підпірну стінку (кладку з каміння без цементної зв'язки).


Для першого проекту слід заздалегідь залишити достатні відстані між камінням.


У другому випадку ущелини між камінням (кишені) заселяють рослинами, а простір навколо заповнюють замазкою (сумішчю моху, родючого ґрунту, невеликої кількості глини та води).

КВІТНИК З МОДУЛІВ

Модулями в садівництві називають блоки певної геометричної форми, заповнені родючим ґрунтом та призначені для вирощування в них рослин.

Блоки виконують із цегли, каменю, пластику, дощок, бетонних або живих бордюрів.


Модульний квітник помітно оживить і зробить яскравішим простір, заповнений мощенням.


Модулі з бордюрами із самшиту, туї або ялівцю прийшли до нас з далекого минулого, але й сьогодні вони виглядають як щось сучасне та неординарне. У садівництві їх називають боскетами.
МІКСБОРДЕР

Дослівно міксбордер означає змішаний бордюр. У такому квітнику кожна рослина представлена ​​у вигляді куртини. Найчастіше міксбордери складаються з багаторічних рослин, підібраних за однаковими умовами вирощування. Тому існують тіньові міксбордери для сонячних або зволожених ділянок


У міксбордерах рослини висаджують за принципом – що далі, то вище (ефект перспективи).


Для посилення цього ефекту міксбордер вздовж стіни можна розташувати на насипу з ухилом.

МІКСБОРДЕР для новачка
Міксбордери розраховують на 3-4-5 років. Після цього виробляють пересадку рослин. Догляд змішаної посадкою полегшить прийом обмеження кореневої системи кожної куртини за допомогою пластикової бордюрної стрічки.

Щоб рослини щороку радували вас своїм пишним ростом, пізно восени міксбордер удобрюють органікою, а перед цвітінням поливають рідкими підживленнями.


БУКЕТНА ПОСАДКА КВІТІВ - метод загущеної висадки рослин. Якщо традиційно прийнято дотримуватися відстані між рослинами, то букетний спосіб передбачає висадку декількох рослин в одну лунку (горщик).

При цьому не обов'язково, щоб рослини були одного виду.


В одну лунку найчастіше садять (висівають) літники. Що стосується багаторічних рослин, то тут принцип закладки грядки такий: на певній відстані одна від одної рослини одного виду, а проміжки між ними засівають (засаджують) літниками.

Букетний метод висадки хороший тим, що не залишає шансів бур'янам і формує комфортний мікроклімат над поверхнею ґрунту: земля довше зберігає вологу та рослини розвиваються краще. Квітник від цього тільки виграє: стає більш пишним і виразним.

КВІТКОВІ ГРЯДКИ 

Не плутайте з рабаткамі. У більшості випадків цей прийом представлений як велика кількість квіткових посадок приблизно однієї форми та площі розташованих з боків садової доріжки.


Кожній квітці – свою грядку. Розрахунок досить простий:
  • в масовій посадці максимально розкривається краса навіть самого непоказного багаторічника,
  • для кожної рослини можна підібрати свій тип ґрунту, а значить, ви не обмежені у виборі квітів, як це буває з міксбордером,
  • такий квітник позбавлений монотонності, властивої бордюру,
  • квіткова посадка, що складається з безлічі дуже великих елементів, не напружує зір і може бути досить протяжною.


Перед вами традиційний квітник англійського садка. Зверніть увагу, як розкішно виглядає у масиві пенстемон (передній план).


А ось масиви у саду стилю модерн. Тут панує принцип геометрії та повторення. Кожен вид рослин висаджений у лінію або прямокутник.

ПРОТЯЖНИЙ КВІТНИК

З різновидом протяжного квітника – бордюром, ви вже знайомі. Він складається із рослин одного виду. Тепер розглянемо інший варіант. Наприклад, квітник уздовж паркану або стіни.

чередование роз, манжетки, шалфея

Простий бордюр тут може виглядати нудно. Але якщо його розбити на елементи, що чергуються, картинка вийде привабливою і гармонійною.

чередование лаванды широколистной, барбариса и бересклета

ПЛАВАЮЧІ КЛУМБИ

Ось що зовсім нетрадиційно - це висадити квіти на воді. Тим не менш, даний прийом застосовують у найконсервативніших стилях оформлення саду – регулярному та японському.

За великим рахунком, плаваючі квітники – ті ж самі модульні, але виконані з дерева. Під дном кожного контейнера кріплять лист пінополістиролу певної товщини. Вона залежить від розміру та маси вмісту (враховуючи і той факт, що намокша деревина буде важкою).


Для звичайних садових рослин стінки контейнера підганяють щільніше, щоб ґрунт не перезволожувався.


Для вологолюбних та болотних рослин важливо підтримувати зволоження, тому роблять невеликі наскрізні отвори.

КВІТИ НА ТЛІ СТІНИ

Якщо на вашій ділянці є споруди зі оштукатуреними стінами або бетонний паркан – вам просто пощастило. Прилеглий простір можна не просто засадити красивими рослинами. Це місце може стати родзинкою вашого саду, якщо ви все зробите правильно.

Правильно – це означає по-правилам. А вони такі.

Стіна повинна мати певний колір: натурального бетону, білий, колір ягоди (насичений малиновий або синьо-фіолетовий).


На  фоне серого бетона высаживают исключительно яркие и даже кричащие своей расцветкой и размером растения.  (На світлині: передній план - суккулент, назви не знаю, але можно посадити молодило, задній - шавлія.)


Біла стіна – ідеальне тло для зелених  рослин.

Переважні прийоми висадки: варіант, як на фото вгорі (окремими елементами), посадка, що чергується, або змішана (читайте в наступному розділі).


Стіна кольору ягоди вже сама собою яскравий елемент. І поруч із ним найкраще висаджувати рослини також яскравого фарбування. Насиченому малиновому відтінку імпонують темна зелень, сині та фіолетові квіти.

Для синьо-фіолетового найкращою компанією стане зелень сірого, сизо-блакитного, салатного кольору, квіти білого, жовтого, оранжевого відтінків.

Клематис (вверху) и лаванда на фоне стены песчаного оттенка

На тлі стіни бежевого відтінку ідеально позиціонують себе всі відтінки зелені та лавандового.


СТІНА ІЗ КВІТІВ

Прийом вертикального озеленення вже не новий, але поки що більш затребуваний у закритих приміщеннях, де догляд за рослинами полегшений благами цивілізації.


А ось вертикально висадити рослини на вулиці – справа клопітка. Підбір сортів відбувається методом проб та помилок, а ще важливо забезпечити своєчасне зволоження ґрунту.У СТИЛІ КАНТРІ

Закопані в землю керамічні горщики з квітами теж можуть виглядати благородно, але мають свою особливість – ґрунт у них швидко висихає. Це варто врахувати під час планування такого типу квітника.ЗМІШАНІ ПОСАДКИ

Змішані посадки виглядають так, ніби насіння перед висадкою перемішали між собою і висіяли у відкритий ґрунт. Кордони куртин розмиті, а одиночні рослини чергуються у довільному порядку.

Все як у природі, тільки квітникі більш загущені, а отже, і більш декоративні.


Такий штучно створений хаос виглядає "неправильно", тому його краще поєднувати із підкреслено рукотворними елементами.


Наприклад, бетонна підпірна стінка білого кольору (фото вгорі) як би служить розділовою лінією. Знизу акуратно стрижений газон із рівними кулями самшиту. Зверху квітучий мікс.


В оточенні хаотичної висадки чіткі лінії виглядають особливо підкресленими.

Чим простіше квіти, тим ефектніше вони виглядають у змішаній висадці.

микс из шалфея и тысячелистника

микс из гравилата и шалфея

микс эхинацеи, декоративного ячменя и белые зонтики амми большой


А як вам суміш вічнозелених чагарників, ірисів, ерінгіуму? Я вже озброїлася цією ідеєю для свого саду.


Що ще почитати на сайті:

Краса садів, створюваних знаменитим голландцем настільки проста і неординарна, що мимоволі ловиш себе на думці: та як я сам раніше не додумався! Однак, щоб створити те, що зараз називають «новою хвилею» в садах пейзажного стилю потрібно...

Синій колір, мабуть, найбажаніший у спекотний літній день. Він асоціюється з прохолодою, до того ж, не так часто зустрічається в природі, чого не скажеш про садові сорти. Для молодого саду та відкритого ландшафту – ідеальний варіант, щоб хоч би візуально знизити «градус спеки».